Balayı Planlamasında 15 Tavsiye

Balayı Planlamasında Aşk Rotalarından 15 Tavsiye

Bir balayı planlaması hakkında bilmeniz gereken her şey burada

 1. En İyi Fiyatları Almak için Erken Başlayın

Balayı için ne zaman rezervasyon yaptırmayı düşünüyorsunuz? Balayınızı rezerve etmek için ideal zaman seyahat tarıhınden önce altı ila sekiz aydır, özellikle de özel bir tesise gitmeyi planlıyorsanız, premium odaları için erken rezervasyon yaptırın.

 1. Birlikte Çalışmak

Eşinizle birlikte ortak karar verin , balayı planlaması çiftin birlikte karar alarak yapması seyahati daha verimli kılacaktır.

 1. Başka Birinin Balayı Turunu uyarlama

Düğün planlaması öylesine zor olabilir ki, başka bir çiftin balayı seyahat planını kopyalamanız çok caziptir.  Arkadaşlarınız, stres içermeyen her şey dahil tesisi sevmiş olabilir, ancak bunun maceraperest ruhunuzu bozduğunu fark edebilirsiniz Arkadaşlardan ve aileden tavsiye alın .Bu sizin büyük yolculuğunuz; kendinize göre uyarlayın.

 1. Ne İstediğiniz Hakkında Belirli Olun

“Egzotik yer” deyince bu , doğal güzelliği ile ünlü bir adada lüks bir tatil yeri anlamına mı geliyor? Yoksa dili konuşmadığınız çok uzak bir yabancı ülke olarak mı tanımlıyorsunuz?  Nişanlınızla konuşun ve ikinizin de gerçekten ne istediğini anlayın.Türkiye’nin balayı uzmanı İsmail Kaymaz diyorki ‘Eğer bir seyahat acentesi kullanıyorsanız, bunu çözmek için doğru soruları iyi bir bileceksiniz.’

 1. Tamamen Web Araştırmasına Güvenmeyin

Balayı planınıza bir Google aramasıyla başlamak tamamen iyidir, ancak yalnızca arama motorlarına güvenmeyin. Bazen incelemeler gerçeğe uygun olmayan bir resmi çizebilir ve orada olan arkadaşlarınızla ve ailenizle ve / veya bir seyahat acentesiyle konuşarak ideal varış noktanızı iyice incelemek en iyisidir. Augerinos’a göre, “Birimiz şahsen orada olmadığı sürece bir varış yeri satmayacağız. Kendimizi insan Seyahat Danışmanı olarak düşünmeyi seviyoruz.” Instagram aynı zamanda gerçek insanların belirli yerlerden resimler görmek için harika bir kaynaktır ve coğrafi etiketler şaşırtıcı yerleri tespit etmeyi çok daha kolaylaştırır.

 1. Seyahat Acentası Kullanmayı Düşünün

Balayınızı planlarken zaman kazanmak , doğru seçeneklere ulaşmak ve sorunsuz hızmet almak ıstıyorsanız , seyahat acentaları işe yarayabilir .

Seyahat acentaları Anlaşmalar ve indirimler hakkında bilgi sahibidirler  ve otel işletmeleriyle birebir kontratları vardır ilişkilieri iyi olduğundan Otele gidildiğinde sorunsuz hizmet sunulur, Webden onlıne alınan hizmelertde sorun yaşayabilrsiniz.

 1. Balayı İçin Uygun Bir Bütçe Ayrın

Düğünler çok maliyetli olabilir ve bunu balayı bütçesinden çıkarmak cazip gelir 

Ama bir düşünün: Ortalama bir düğün töreni altı saat sürer. Öte yandan balayı ne kadar sürecek?

Balayı genellikle 7 ila 14 gün sürer. Hangisini daha çok hatırlayacağınızı düşünüyorsunuz?

 1. Gizli Maliyetlerden Haberdar Olun

Düğünler ve balayı fiyatları zaten pahalıdır ve istediğiniz son şey, son dakika sürprizleriyle dikkatlice yakalanmaktır.Aşk rotalarını kurucusu balayı plancısı İsmail KAYMAZ  “Bazen vizeler ve havaalanı transferleri ,vergiler ve ücretleri 1000 $ ‘a kadar mal olabilir.” “Rezervasyonlarınızın maliyetine nelerin dahil olduğunu anladığınızdan emin olun – örneğin, gerçekten uzan bir adaya gidiyorsanız , otel fiyatınıza havaalanına ve havaalanından ulaşım dahil mi?” Yada satın aldığınız otelin tum vergileri dahilmidir? Gideceğiniz detinasyona vize varmıdır? Dünyayı bilen birine sorun!!! İyi araştırın

 1. Balayı için hemen yola çıkmak zorunda olmadığınızı bilin

Düğün töreninden sonra kendinize 2 gün zaman ayırın,  Düğün sonrası çok yorgun olacaksınız ve iki gün kendinize dinlenmek için bir sans verin , emin olun balayınız daha verimli geçecektir.

 1. Önceden Seçim Yapmalısınız

Daha Maceracı  türler için, bir varış yeri seçmek, gittiği yerden otel bulmak ve oteli oradan almak cazip geliyor.  Ama unutmayın, balayınız başka bir tatil gibi değildir. Bu, hayatınızdaki en büyük ve en unutulmaz anlardan biridir.

Tüm planınızı önceden yapın otel odanızı ayırın – sonra aktiviteleri seçerek maceraya hazırlanın.

 1. Planlarınızı Sosyal Medyaya Gönderin

Planlama süreci sosyal ağınızda da yayınlanmaya değer. Balayı noktanızı seçtikten sonra, Facebook’ta bir durum yayınlayın veya öneriler için bir açıklama yapın. Heyecanı sevdiklerinizle paylaşmak harika olmakla kalmaz, aynı zamanda bölgeyi daha önce ziyaret etmiş olan diğer kişilerden, öğütler alabilirsiniz.

 1. Tarife Sürprizleri

Balayınızı planlamak için nişanlım ile yan yana çalışmak harika olsa da, onun için de birkaç sürpriz yapmayı deneyin! Pahalı ya da tam günlük aktiviteler ikili olarak tartışmak en iyisidir, ancak karışıma bir çift masajı eklemek veya yeni kocaya açık gelmeksizin özel bir akşam yemeği hazırlamak, tatilinize heyecan katmanın mükemmel bir yoludur.

 1. Okul Tatillerinde Dikkat Edin

Bu kolayca gözden kaçabilen balayı planlama ipuçlarından biridir, ancak kritik öneme sahiptir: Balayı için rezervasyon yaptırmadan önce, etrafta dolaşan bir grup çığlık atan çocuk olduğunda seyahate çıkmamanız için okul programlarını kontrol edin. Ve aile tatil yerlerinden kaçının. Bunun yerine, çiftlere hitap eden özel havuzlu oteller ,  yatakta günlük kahvaltı gibi,  romantik özelıklere sahip olan bir tatil yeri seçin.

 1. Oda Araştırması Yapın

Otelin batı tarafında bir süitte olmak istediğinizi, böylece şampanya yudumlayabileceğiniz ve balkonunuzdan gün batımını izleyebileceksiniz.  TripAdvisor’daki yorumcular oda önerileri veriyor ve hatta bazıları kendi görüşlerinin fotoğraflarını paylaşıyor.

 

 1. Herhangi Bir Özel İsteğiniz Varsa, Otelinize Haber Verin

Programınızı mümkün olduğunca esnek tutmak istemenize rağmen, bazı şeylerin önceden rezervasyon yaptırması gerekir. Örneğin, pek çok tatil köyü sahilde her gece sadece bir özel akşam yemeği sunar, bu nedenle mümkün olduğu kadar erken ayrılmaları gerektiğini  bildirir. “Otelinize balayı çifti olduğunuzu söylemeyi unutmayın – birçok yere özel yatak açma servisi veya yatakta kahvaltı gibi avantajlar sunar. Çoğu yerde çift masajları diğer avantajlar içeren balayı paketleri sunulur .’

 

Önerilen Turlar

Önerilen Turlar Bulunmamaktadır

Copyrights © 2018 Aşk Rotaları. Tüm Hakları Saklıdır.