AMALFİ KIYILARI BALAYI PAKETİ

ESNEK TUR AVANTAJIYLA

Kendi turunuzu kendiniz tasarlayın

Esnek tur avantajıyla 365 gün boyunca kesin hareketli konaklayacağınız otelden, tercih ettiğiniz hava yoluna, transfer, rehberlik hizmetleri, gideceğiniz destinasyondaki günübirlik turları dahil ederek hayalinizdeki aşk rotanızı tasarlayabilirsiniz.

AŞK ROTANIZI OLUŞTURMAYA ÇOK AZ KALDI

Kalmak İstediğiniz Oteli Seçin

Amalfi Kıyıları için Türk vatandaşlarına vize uygulaması varmıdır?
-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İtalya’ya giriş yapabilmeleri için Shengen vizesi almaları gerekmektedir.Amalfi Kıyıları’na ne zaman gidilir?
Amalfi Kıyıları, oldukça turistik bir bölge, gezilecek yerler de dar yollardan ulaşılan küçük kasabalar ve bu kasabaların dar sokakları olduğu için, kalabalık biraz problem. Yaz aylarında tatil sezonunun yoğun olduğu Temmuz, Ağustos ayları oldukça kalabalık ve görece daha pahalı olacaktır.
Amalfi Kıyıları’nı bir deniz tatili olarak görmek yanlış olur. Gezilecek birçok kasaba, kovalanacak bir sürü manzara olduğu için insanın aklına denize girmek gelmiyor pek. Bu sebeple sezonun yeni başladığı ve havanın da güzel olduğu Mayıs ayının sonları ve Haziran ayı ile Eylül ayları hem daha az kalabalık hem de daha ucuz olması açısından iyi seçenek olabilir.Amalfi Kıyıları’nda Görülmesi Gereken Yerler
Ravello’daki Villa Cimbrone ve  Sonsuzluk Terası (Terrazzo dell’lnfinito)’ndaki enfes manzara
Positano’da günbatımı
Sorrento’nun ara sokakları
Sorrento-Amalfi boyunca yolculukAmalfi Kıyıları’nda ne yenir?
Amalfi, Sorrento ve Capri bölgesinin mutfağı ve yemek kültürü genellikle Campania bölgesinin büyük şehri olan Napoli ile benzer. Yarımadada çoğu yeme içme mekanı turistik ve bu yönüyle özensiz ve fiyat-kalite dengesi kötü olsa da, biraz araştırma ile tüm bu kasabalarda tarihi ve karakteri olan güzel yeme içme mekanları bulmak da mümkün.
İtalya’nın her bölgesinin olduğu gibi Campania bölgesinin de yöreye has imza makarnaları var. Bu bölgenin karakteristik makarnası Scialatelli denen spagetti ile kalın kesilmiş erişte arası bir makarna türü. Tabii ki İtalyan usülü sert ve diri bırakılacak şekilde ve bol deniz ürünü ile hazırlanıyor.

-Uçak kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.

-Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, cıkış saatleri 12:00 dır.

-Türkiye çıkışlı uçakların genelinde bagaj ağırlığı 20 Kg dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek olan ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek olan ülkede iç hat uçuşu bulunuyorsa, bu iç hat uçuşunda valiz ağırlığı 10 kg ila 15 Kg’a kadar düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlıklarında müşteriden tahsil edilecek ekstra ücret kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup askrotalari.com sorumluluğunda değildir.

-Hatalı bilgilerden oluşacak biletlerin iptal ve değişiklik ceza bedelleri müşteriden tahsil edilmekte olup askrotalari.com sorumluluğunda değildir.

-Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 aylık geçerlilik süresine sahip olması gerekmektedir. 6 aydan az geçerlilik süresi olan bir pasaportla seyahat eden müşterilerimiz seyahat ettikleri ülkenin pasaport polisleri tarafınca ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

-Yeşil pasaport (kamu çalışanı) sahiplerinin ıslak imzalı ve "yurtdışına çıkışında sakınca yoktur" ibareli belgeyi çalıştığı kurumdan tedarik etmesi gerekmektedir. Ayrıca ebeveyn sayesinde yeşil pasaport kullanımına hak kazanan öğrenciler için de hak kazandıran kişinin ilgili müdürlükten yurtdışına çıkışında bir engel olmadığını belirten bir yazı gerek​mektedir.​

-Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını GSM operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.

-Tur satın alındıktan sonra iptal veya değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

-Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Uçuş saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Askrotalari.com Havayolları ile müşterilerımız arasında aracı konumdadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, saat yada gün değişikliği, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan askrotalari.com sorumlu tutulamaz.

-Bazı havayollarında catering hizmetleri ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir. Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan askrotalari.com sorumlu değildir.

-Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax) tur fiyatlarına dahil değildir, ülkenin belirlemiş olduğu kurallar gereği direkt otele ödenmektedir.

Copyrights © 2018 Aşk Rotaları. Tüm Hakları Saklıdır.