DUBAİ BALAYI PAKETİ

ESNEK TUR AVANTAJIYLA

Kendi turunuzu kendiniz tasarlayın

Esnek tur avantajıyla 365 gün boyunca kesin hareketli konaklayacağınız otelden, tercih ettiğiniz hava yoluna, transfer, rehberlik hizmetleri, gideceğiniz destinasyondaki günübirlik turları dahil ederek hayalinizdeki aşk rotanızı tasarlayabilirsiniz.

AŞK ROTANIZI OLUŞTURMAYA ÇOK AZ KALDI

Kalmak İstediğiniz Oteli Seçin

Dubai Gezi Rehberi

Dubai'de Türk vatandaşlarına vize uygulaması varmıdır?
-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Dubai'ye giriş yapabilmeleri için Birleşik Arap Emirlikleri vizesi almaları gerekmektedir. Vize başvurusu seyahatten 10 gün kadar önce yapılmaktadır , vize başvurusu için pasaport ve bir adet vesikalık fotoğraf gerekmektedir.Dubai'ye Ne Zaman Gidilir?
Çöl ikliminin etkili olduğu Dubai’yi, havanın görece serin olduğu ekim-nisan ayları arasındaki dönemde ziyaret edebilirsiniz. Özellikle Dubai’yi popüler turistik destinasyonlar arasına sokan başlıca neden olan, ve ocak-şubat aylarında yapılan alışveriş festivali süresince şehrin tüm güzelliklerini görme şansını yakalayabilirsiniz.Dubaide Ne Yapılır?
-Dünyanın en yüksek binasına çıkın (Burj Khalifa)
-Dubai'ye bir buçuk saat mesafedeki Abu Dabi turumuza katılın (Ferrari World'ü gezin)
-Dhow Cruise turuna katılın
-Dubai Sahilleri’nde deve üzerinde gezintiye çıkın.
-Çölde safari yapın.
-Dubai kayak merkezinde çöl ortasında kışı yaşayın.
-Sayısız alışveriş merkezinde vergisiz alışverişin keyfini çıkarın.Burj Khalifa
Dünyanın en uzun gökdeleni Burj Khalifa, 829 metre uzunluğunda olup 2004-2009 yılları arasında inşa edilmiştir. Birçok konuda dünya rekorlarına imza atmış olan bina, dünyanın en yükseğe çıkan asansörü, dünyanın en yüksekte yer alan camisi, gece kulübü, restoranı ve en hızlı asansörüne sahip olma gibi özelliklere sahiptir. Toplamda 160 katı bulunan Burj Khalifa, beton taban üzerine çelik konstrüksiyonlarla inşa edilerek yeni bir mimari tarza da öncülük etmiştir. İnşasında 12.000 işçinin çalıştığı Burj Khalifa’nın en dikkat çekici özelliği ise 95 km uzaklıktan bile görülebiliyor olmasıdır. Burj Khalifa’nın gözlem kulesinden muhteşem manzaranın keyfini çıkarabilir ve Dubai’nin geri kalan her yerini rahatlıkla seyredebilirsiniz.
Dubai Yapay Kayak Merkezi (Ski Dubai)
Mall of Emirates isimli alışveriş merkezinde yer alan Ski Dubai, 22.500 metrekarelik geniş bir alana kurulmuş, yapay bir kayak merkezidir. 2005 yılında açılan kayak merkezi çölün ortasında kış deneyimi yaşayabileceğiniz farklı bir eğlence alanıdır. Özel sistemlerle gerçek kar üretimi yapılan alanda kayak ekipmanları kiralayıp pistlerin keyfini çıkarabilir, kendi kayak rekorlarınızı kırmayı deneyebilirsiniz.
Burj El Arab
305 metre ile dünyanın en yüksek oteli olma özelliğini taşıyan Burj El Arab, 650 milyon dolara mal olan inşası ile Dubai’nin en bilinen ve göz dolduran mimarı yapılarından biri olarak kabul edilmektedir. Yedi yıldızlı olan otel binası, lüks ve en üst düzeyde konforun sağlandığı toplam 202 odadan oluşmaktadır. Denizin tam ortasında inşa edilen ve tasarımı sebebiyle “Yelken Otel” olarak da anılan Burj El Arab’ın dikkat çeken bir başka detayı ise, otel binasının ön dış yüzeyinin devasa bir bez kumaşla kaplanmış olmasıdır.
Dubai Çeşmeleri
Dubai’nin dans eden çeşmeleri olarak da bilinen Dubai Fountain (Dubai Çelmeleri) Burj Khalifa’nn tam karşısında bulunan Dubai Kulesi Gölü’nde yer almaktadır. Downtown adı verilen şehir merkezinin de tam ortasında bulunan bu fıskiye sistemi ile 150 metre yüksekliğe çıkabilen hareketli su gösterileri yapılmaktadır. Her 20 dakikada bir izleyebileceğiniz bu görsel şölende 220 galondan fazla su gökyüzüne doğru dans etmektedir.
Palmiye Adası
Dubai gece hayatının merkezi olan Palmiye Adası, 32 milyon metreküp kum kullanılarak ana karaya bağlanmış yapay bir takımadalar topluluğudur. Dubai’nin gözde turistik merkezlerinden olan Palmiye Adası içerisinde oldukça lüks oteller, ticari binalar, su eğlence parkları ve spor tesisleri bulunmaktadır. Uzaydan da görülebilen bu takımadalar, Birleşik Arap Emirlikleri’nin tükenme riski taşıyan petrol rezervlerine alternatif olarak turizm geliri sağlaması ve körfezden gelen dev dalgalara karşı dalgakıran vazifesi görmesi amacıyla 2001 yılında inşa edilmeye başlanmıştır.
Emirlik Kuleleri
Dubai’nin simgesi olmayı başarmış, karşılıklı olarak estetik cam yüzeylere inşa edilmiş olan Emirlik Kuleleri, otel ve iş merkezi olarak kullanılmaktadır. Üçgen çatılı iki binadan biri otel olarak kullanılmakta olup dünyanın en yüksek üçüncü otelidir. Sheikh Zayed yolu üzerinde 1996 yılında inşa edilmeye başlanan kuleler ancak 2000 yılında tamamlanabilmiştir.
Jumeriah Camii
Ortaçağ’daki Fatımi Mimarisi’ne uygun olarak 1976 yılında inşa edilen Jumeriah Camii, 1300 kişi kapasitesiyle bölgenin en büyüklerinden biridir. İkiz minare ve tek bir kubbe şeklinde taştan yapılmış olan cami, sadece Cuma günleri ziyarete kapalı olup diğer günler bireysel ve toplu ziyaretlere açıktır. Geceleri tamamen ışıklandırılarak görsel bir şov haline getirilen camiyi geç saatlerde gezerek bu farklı deneyimi yaşama fırsatı bulabilirsiniz.
Bastakiya Semti
Dubai’nin ilk yerleşim yerlerinden biri olan Bastakiya Semti, 17. Yüzyıl’a kadar uzanan tarihi ve kültürel mirası ile Dubai için oldukça önemli bir yerleşim yeridir. Genellikle İranlı tüccarların gelip yerleştiği Bastakiya, petrolün bulunmasından sonra daha turistik yapıya bürünmüştür. Semtin içerisinde en dikkat çeken yapı, yıllara meydan okuyan El Fahidi Hisarı’dır. 18. Yüzyıl’ın sonlarına doğru savunma amacıyla inşa edilen hisar, bugün Dubai Müzesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Bunun dışında Bastakiya Semti’ndeki sanat galerileri, Sheikh Mohammed Kültür Merkezi ve Bart al Wakeel isimli ilk bürokratik ofis binası gezebileceğiniz diğer turistik adresler arasında bulunmaktadır.
Şeyh Said El- Maktum’un Evi
Dubai’nin yönetiminde oldukça güçlü bir nüfuza sahip olan Şeyh Saif El- Maktum’un ailesine ait olan bu ev, 1894 yılında inşa edilmiştir. Bugün müze olarak kullanılan evin içerisinde Dubai tarihine ait fotoğraflar, belgeler, mobilyalar ve köklü bir ailenin geçmişini yansıtan lüks eşyalar bulunmaktadır. Klasik Arap Mimarisi’nde inşa edilmiş olan El El Maktum’un evi, şehirdeki en eski binalardan biri olduğu gibi körfezin en muhteşem manzarasına da sahiptir.
Children’s City
Children’s City, içinde birbirinden farklı tiyatro ve oyun etkinliklerine katılabileceğiniz, özellikle ailecek seyahat edenler için uygun bir eğlence parkıdır. Her yaştan çocuğa ve ruhu hep çocuk kalanlara hitap eden Children’s City, Pazar günleri hariç her gün 21.30’a kadar misafirlerine hizmet vermektedir.Dubai'den Ne Alınır?
Katma değer vergisi uygulamaması, ve düşük gümrük vergileri sebebiyle Dubai, alışveriş meraklıları için bir cazibe merkezi konumundadır. Her yıl ocak ve şubat aylarında, çok sayıda AVM’nin katılımıyla gerçekleşen Dubai Alışveriş Festivali ile haziran ve temmuz aylarında düzenlenen Dubai Summer Surprises organizasyonu, Avrupa başta olmak üzere çevre coğrafyalardan pek çok insanı şehre çekmektedir. Özellikle altın, mücevherat ve halılar gibi lüks ürünlerle ilgilenenler ve teknoloji meraklıları için Dubai, yakından takip edilmesi gereken alışveriş imkânları sunar.
Dubai Mall
Dubai Mall, 1200 farklı mağazasıyla dünyanın en gelişmiş ve en büyük alışveriş merkezidir. Birçok ünlü markanın mağazalarıyla büyük teknolojik marketleri bulabileceğiniz alışveriş merkezinde ayrıca dev bir kayak merkezi ve akvaryum da bulunmaktadır. Adres: Emaar Blvd, Downtown Burj Dubai Tel: +971 4 436 8888
Dubai Baharat Çarşısı
Deira Bölgesi’nde bulunan Baharat Çarşısı, birbirinden farklı taze baharat ürünlerinden satın alabileceğiniz ya da şehrin otantik yönünü tanımak için gezebileceğiniz mekânlardan biridir. Çarşıda, dünyanın dört bir yanından getirilen baharatların yanında, hurma çeşitleri ve el işi halılar da bulabilirsiniz. Adres: Sikkat Al Khail Road, Al Ras, Dubai
Gold Souk
Lüks tüketimle birlikte kuyumculuk sektörünün de gelişmiş olduğu Dubai’nin en gözde alışveriş mekânlarından biri de Gold Souk (Altın Çarşısı)’dur. Çarşıda Hint ve Türk işi birçok altını bulabileceğiniz gibi “altınmatik” adı verilen ve banka ATM’si gibi çalışan ilginç makinelere de rastlayabilirsiniz. Adres: Deira, Dubai, B.A.E
Aminian Persian Carpets
Yöresel zenginliklerin sunulduğu ve ünlü İran halılarının bulunduğu Aminian Persian Carpets, hem ev dekorasyonuna farklı bir hava katmak isteyenlerin hem de koleksiyonerlerin hiç sıkılmadan saatlerce gezebileceği bir mağazadır. Adres: Sheikh Zayed Rd Al-Barsha Mall of the Emirates Tel: 04 341 0402
Al Ain Plaza
İçerisinde birçok mağaza ve iş merkezi bulundurmasının yanında Al Ain Plaza, Dubai’nin en uygun fiyatlı teknolojik marketlerini de bünyesinde barındırmaktadır. Adres: Mankhool Road, Mankhool, Bur Dubai Tel: +971 (4) 351-6914Dubai'de Ne Yenir?
Dubai Mutfağı, klasik Arap Mutfağı’nın etkisi altında olmakla birlikte, şehrin yemek kültürü de kendisi gibi kozmopolittir. Şehrin işlek caddelerinde ve büyük alışveriş merkezlerinde yerel restoranlardan uluslararası yemek zincirlerine uzanan çok sayıda farklı seçeneği bulmanız mümkündür. Tanımadık yerel lezzetler peşindeyseniz, deve etiyle yapılan yemekleri deneyebilirsiniz. Ülke genelinde alkol tüketimi yalnızca turistlere serbest olduğu için, alkol alacağınız öğünlerde, otellerin bünyesinde hizmet veren restoranları tercih edebilirsiniz.
Shahrzad
Otantik yemek kültüründen hoşlananlar için ideal olan Shahrzad, İran mutfağının en lezzetli ürünlerini müzikli akşam eğlenceleri eşliğinde sunar. İran ezgilerinin yankılandığı giriş salonuna attığınız ilk adımdan itibaren, personeli, dekorasyonu ve ambiyansıyla kendinizi bir Binbir Gece Masalı’nın kahramanı gibi hissedeceksiniz. Adres: Al Khaleej Rd, Deira Hyatt Regency (Palm Deira Metro İstasyonu 1 durağından kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.) Tel: +971 4 209 6707
Aquara Restaurant&Lounge
Dubai Yat Kulübü’ne bakan eşsiz manzarası ve lezzetli deniz ürünleri ile yapılan yemekleriyle Aquara, Dubai’nin tanınmış restoranlarından biridir. Asya Kültürü’nden izler de bulabileceğiniz mekânı, resmi tatil olan cuma günleri brunch için tercih edebilirsiniz. Adres: Dubai Marina Sail Tower Tel: +971 4 362 7900
Ashwaq Cafeteria
Dubaililerin Gold Souk’taki uğrak mekânlarından olan Ashwaq’ın sarımsaklı sos ile hazırlanan tavuk dürümleri meşhurdur. Gold Souk gezinizin yemek molasını Ashwaq’ta verebilirsiniz. Adres: Cnr Al-Soor & Sikkat al-Khail Sts Deira Tel: 04-2261164
Al Mallah
Yoğun olarak Lübnan yemeklerinin servis edildiği restoranda Ortadoğu yemek kültürünün leziz örneklerini bulabilirsiniz. Özellikle mezeler ve kuzu etinden yapılan yemekler restoranın en çok tüketilen ürünlerindendir. Adres: Al - Dhiyafah St Satwa Tel: 04 398 47 23Dubai'de Eğlence ve Gece Hayatı
Dubai gece hayatı, turizmle paralel şekilde gelişmiş, yerel kültürle Avrupa eğlence anlayışını dengeli bir şekilde sentezlemeyi başarmıştır. Şehrin çeşitli yerlerinde Doğu temalı otantik aktiviteler bulabileceğiniz gibi, otellerin bünyesindeki Batı tipi eğlence merkezlerinden de yararlanabilir ya da plaj partilerine katılabilirsiniz. Özellikle otel içinde hizmet veren gece kulüpleri, giyim konusunda oldukça titiz davranmakta, ve kıyafetini uygun bulmadığı takdirde misafirleri kabul etmemektedir. Dikkat edilmesi gereken bir başka nokta, Dubai genelinde eğlence mekânlarına giriş için yaş sınırının yirmi bir olmasıdır.
Amika Intimo
Modern house müzik ile Arap müziğinin harmanlandığı bir çalma listesine sahip olan Amika Intimo, Ortadoğu’da Avrupa eğlence anlayışının farklı bir yorumunu tatmak isteyenler için ilginç ve başarılı bir alternatif sunmakta. Mekâna giriş ücretsiz olup, yer bulabilmek için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Adres: Sheikh Zayed Road Tel: 04 354 4005
Apres Bar
Dubai’nin cazibe merkezlerinden Ski Dubai’ye bakan manzarasıyla Apres Bar, alkollü ve alkolsüz içecekleri bulabileceğiniz, ve genellikle kayak aktiviteleri sonrasında dinlenmek isteyenlerin sıkça tercih ettiği bir mekândır. Adres: Sheikh Zayed Yolu, Mall of the Emirates, Ski Dubai yanında. Tel: +971 (0)4 341 2575
Sho Cho
Mavi neon ışıkları ve krem rengi dekorasyonuyla Japon kültürünün izlerini görebileceğiniz Sho Cho Bar, çoğu ziyaretçisi tarafından “olağanüstü” olarak nitelenmektedir. Duvarlarında yer alan akvaryumlar ve muhteşem deniz manzarası ile huzurlu bir akşam geçirebileceğiniz şık bir mekândır. Adres: Dubai Marine Beach Resort & Spa, Jumeirah Cami karşısı, Jumeirah 1. Tel: +971 (0)4 346 1111
Cavalli Club
İtalyan tasarımcı Cavalli tarafından lüks ve gösterişin ön plana çıkarıldığı bir dekorasyonla hazırlanmış Cavalli Club’da lounge bar, sushi bar ve geleneksel İtalyan yemeklerini sunan ana restoran gibi birbirinden farklı alanlar bulabilirsiniz. Size keyifli bir akşam yaşatmak için kulübün lounge bar kısmında, ünlü DJ’lerin hazırladıkları seçme müzik listeleri çalınmaktadır. Mekan, her gün 12.00-02.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Adres: Fairmont Dubai, Sheik Zayed Yolu. Tel: +971 (0)4332 9260
Jam Base
Caz, soul ve funk tarzında müzikler ile dans etmeyi sevenlere hitap eden Jam Base, Jumeriah Çarşısı’na saklanmış gizli bir cennet gibidir. Loş ve huzurlu mekânları seviyorsanız Jam Base, tam size göre. Her gün 19.00-00.00 saatleri arasında hizmet veren Jam Base’e cuma günleri için rezervasyon yaptırmanızda fayda vardır. Adres: Madinat Jumeirah Çarşısı Tel: +971 (0)4 366 8888
Belgian Beer Café
İyi biradan anlayan ya da farklı bira çeşitlerini tatma konusunda meraklı olanlar için ideal bir mekân olan Belgian Beer Café, güleryüzlü çalışanları, hızlı servisi ve doyurucu menüleriyle bilinmektedir.

Önemli Not ve Uyarılar

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Dubai'ye giriş yapabilmeleri için Birleşik Arap Emirlikleri vizesi almaları gerekmektedir.Dubai vize ücreti kişi başı 130 USD , Vize başvurusu seyahatten 10 gün kadar önce yapılmaktadır , vize başvurusu için pasaport ve bir adet vesikalık fotoğraf gerekmektedir.Vize başvurunuz için seyahatinizden 10 gün önce evrakları tarafımıza uğratırmanız gerekmektedir , vizenin olumlu yada olumsuz sonuçlanması konsolosluğun insiyatifindedir herhangi red durumunda askrotalari.com sorumluluğunda değildir. -Uçak kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.

-Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, cıkış saatleri 12:00 dır.

-Türkiye çıkışlı uçakların genelinde bagaj ağırlığı 20 Kg dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek olan ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek olan ülkede iç hat uçuşu bulunuyorsa, bu iç hat uçuşunda valiz ağırlığı 10 kg ila 15 Kg’a kadar düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlıklarında müşteriden tahsil edilecek ekstra ücret kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup askrotalari.com sorumluluğunda değildir.

-Hatalı bilgilerden oluşacak biletlerin iptal ve değişiklik ceza bedelleri müşteriden tahsil edilmekte olup askrotalari.com sorumluluğunda değildir.

-Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 aylık geçerlilik süresine sahip olması gerekmektedir. 6 aydan az geçerlilik süresi olan bir pasaportla seyahat eden müşterilerimiz seyahat ettikleri ülkenin pasaport polisleri tarafınca ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

-Yeşil pasaport (kamu çalışanı) sahiplerinin ıslak imzalı ve "yurtdışına çıkışında sakınca yoktur" ibareli belgeyi çalıştığı kurumdan tedarik etmesi gerekmektedir. Ayrıca ebeveyn sayesinde yeşil pasaport kullanımına hak kazanan öğrenciler için de hak kazandıran kişinin ilgili müdürlükten yurtdışına çıkışında bir engel olmadığını belirten bir yazı gerek​mektedir.​

-Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını GSM operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.

-Tur satın alındıktan sonra iptal veya değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

-Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Uçuş saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Askrotalari.com Havayolları ile müşterilerımız arasında aracı konumdadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, saat yada gün değişikliği, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan askrotalari.com sorumlu tutulamaz.

-Bazı havayollarında catering hizmetleri ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir. Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan askrotalari.com sorumlu değildir.

-Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax) tur fiyatlarına dahil değildir, ülkenin belirlemiş olduğu kurallar gereği direkt otele ödenmektedir.

Dubai'de Yapılacak Aktiviteler ,Günübirlik Dubai Gezileri

Dubai Şehir Turu
BAE'nin ticari sermayesi, dünyanın dört bir yanındaki turistlerin hayal gücünü canlandırdı. Ziyaretçilerin bu eşsiz şehri deneyimlemelerini ve keşfetmelerini sağlamak için iyi tasarlanmış bir tur hazırladık. Tur sizi Dubai'nin en tanınmış yerlerinden birine götürüyor; muhteşem Jumeirah Camii, 1979 yılında inşa edilmiş, modern İslam mimarisinin güzel bir örneği ve Dubai'nin en çok fotoğraflanan manzaralarından biri. Sadece pazar ve perşembe sabahları halka açık, turistler mütevazı giysiler giymeli - erkekler için pantolon kadınlar için uzun kollu ve eşarp. Büyüleyici Burj Al Arab, dünyanın en lüks kule oteli. Turunuz Şeyh Zayed Yolu boyunca devam ederek, Dubai’nin ticaret bölgesinin parlayan kalbi, Burj Khalifa gibi birbirleriyle yarışan en modern ve en yüksek binalardan bazılarını bulabileceğiniz yer - Dünyanın en yüksek binası, Emirates Kuleleri ve daha fazlası. Daha sonra muhteşem Dubai deresini görmek ve Barajeel ile Bastakiya – rüzgar kulesi - eski soğutma sistemlerini sergileyen evlerin bulunduğu bölgeyi keşfetmek için Eski Dubai'ye gidiyoruz. Kenti savunmak için 1800 yılında deniz kayaları ve alçıdan inşa edilen Al Fahidi Hisarı'nın içinde yer alan Dubai Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Dubai’yi yöneten Maktoum ailesinin eski evi olan müzede M.Ö. 300 tarihli geleneksel khanjars (kavisli hançer) ve müzik aletleri sergilenir. Ziyaretçiler Dubai'deki milattan önce 3. yüz yılda bulunmuş silahlar, mezarlar, tencere ve takılar hakkında çekilmiş bir belgesel izleyebilirler. Turun devamında, dere boyunca Deira'ya giden geleneksel ahşap su taksisi Abra’ya doğru yol alırken Arap mimarisinin ihtişamını deneyimleyebileceğiniz Dubai Körfezi kıyılarında geziyoruz. Turumuz son bulmadan önce alışveriş için bölgedeki tüm fındık ve baharat kokuları ile bezenmiş Baharat Çarşısına ve dünyaca ünlü Dubai Altın Çarşısında yürüyoruz. Daha sonra otelinize geri döneceksiniz.

Dahil hizmetler
Otelden alınış ve bırakılış
Seat-in-Coach tour
Giriş biletleri Entrance fees
Ingilizce konuşan rehber English-speaking Guide

Zamanlama:
Pick up – 08:30 – 09:00 arası
Drop off –13:00 – 13:30 arası

Uyarı:
Minimum katılımcı – 01 pax
İşletme– Cuma günleri ve resmi tatiller hariciAbu Dhabi Şehir Turu
Bu turda BAE'deki en büyük ve en zengin Emirliği keşfedin. Abu Dabi, gelecek nesil mimarisi ve göz kamaştırıcı gökdelenleri ile dünyaca ünlüdür. Abu Dabi'ye giderken gelişen Jebel Ali Serbest Bölgesinden ve Orta Doğu'daki türünün ilk örneği olan dünyanın en büyük insan yapımı limanı Jebel Ali Limanı'ndan geçeceksiniz. Kenar mahallelere vardığınızda Şeyh Zayed Ulu Camii'ni ziyaret edeceksiniz. Başkent, ağaçlı bulvarlar, bakımlı parklar ve narin su çeşmeleriyle bezenmiş geniş bir alana yayılan yemyeşil bir ada kentidir. Abu Dhabi şehri, iktidardaki Nahyan ailesinin ve petrolün ana iş merkezlerinin ikametgahıdır. Ardından Al Husn Sarayı'nın fotoğrafları için duracaksınız. Adada sadece tatlı su etrafında inşa edilen BAE'nin gerçekten klasik saraylarından biri. Dünyanın dört bir yanından gelen devasa halıların uygun fiyatla temin edildiği halı pazarında duracağız. Tur, geniş bir ürün yelpazesine göz atabileceğiniz Eski Çarşı'ya devam ediyor. Ortadoğu'nun Manhattan'ı olarak adlandırılan Abu Dhabi Corniche'e(Korniş) geldiğinizde şehir silüetinin görkemli bir manzarasını denize uzanan dalgakıranı görebileceksiniz. Geleneksel "tali" el işçiliğine dayalı yerel el sanatlarının yapıldığı Heritage Village'ı ziyaret ediyoruz. Tur, yüzlerce yıl önce geleneksel el yapımı teknelerin inşa edildiği Dhow bahçesine kısa bir yolculukla sona erer. Otelinize dönmeden önce, şehrin en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Marina Mall'da kısa bir mola veriyoruz.

Dahil hizmetler
Dubaiden alınış ve bırakılış
Seat-in-Coach tour
Giriş biletleri
Ingilizce konuşan rehber

Zamanlama:
Pick up – 08:30 – 09:00 arası
Drop off – 16:30 – 17:00 arası

Uyarı
Minimum katılımcı – 02 pax
İşletme– Cuma günleri ve resmi tatiller hariçDubai Çöl Safarisi Turu
Çölün uçsuz bucaksızlığını deneyimleyebileceğiniz, gün batımının ruhani büyüsü ve canlı Arap eğlencesi - - unutulmayacak bir gece- çölün ortasında çöl safarisi ile başlayacak daha sonra deve gezisi için kamp alanına gidilecek. O, ritme doğru sallanırken ve lezzetli Barbekü büfesi akşam yemeğinin tadını çıkarırken, dansöz tarafından ağırlanışınız. Çölün sakinliğinin tadını çıkarın gecenin huzuru, gökyüzünü aydınlatan milyonlarca yıldızın büyüsü altında eşsiz bir hatıra.

Dahil hizmetler
- 4x4 araçla alınacaksınız
- Al Awir yolu boyunca çölde sürüş
- Safari
- Gün batımı fotoğrafları
- Bedevi kampında deve sürüşü
- Oryantal show (Ramazan döneminde hariç)
- Nakit bar (Ramazan döneminde hariç)
- Kına boyama / Nargile (sipsi).
- Arap Kahvesi (gahwa) ve Fresh Dates varışta
- Geleneksel kıyafetlerin
- Limitsiz meşrubat, çay kahve ve maden suyu
- Açık büfe akşam yemeği ve barbekü (isteğe göre vejataryen menü)

Alınış ve bırakılış
Pick up – 15:00 – 15:30 arası (Gün batımına göre değişebilir)
Drop off - Between 2145 – 2200Hrs

Süre 7 saatType Seat in coach basis Dinner Creek Dhow Cruise
Otelden araçla ayrılıp tarihi suyollarının bir kısmı, aynı zamanda Emirates’in eski hükümdarının doğum yeri olan Dubai sahilinden kalkacak tekneye gidiyoruz. Dubai’yi modern şehirlerin merkezi haline getirmek eski emirin hayali ve vizyonuydu. Dubai'nin açık havadaki yıldızlarının altındaki ışıklı manzara eşliğinde şehirdeki en iyi mizansene sahip iki saatlik bir yolculuğun tadını çıkarın; Ahşap teknede 4 * / 5 * Uluslararası Açık Büfe ve çok uluslu müzik eşliğinde eğlenceli bir akşam yemeği yer ve yepyeni bir deneyimin tadını çıkarırsınız. Gezinti boyunca dere kıyısında eski mimarinin iyi bir şekilde korunmakta olan bazı kısımlarını da görebileceksiniz. Diğer tarafta da mimarinin en modern başyapıtlarından bazılarını bulunmaktadır. Sonsuza kadar hatırlayacağınız bir anı ve gerçek bir romantik deneyim olacak. Tur bitiminde otele dönüş.

Dahil hizmetler
Otelden alınış ve otele bırakılış
Uluslararası açık büfe
Meşrubat
Alınış ve bırakılış
Pick up – 19:30 – 19:45 arası
Drop off – 22:15 – 22:30 arası

Süre: 2 saatType Seat in coach basis Lıxury Dinner – Marina Dhow Cruise
Dubai Yat Limanı boyunca her gün 20:30 - 22:30 saatleri arasında 2 saatlik bir Akşam Yemeği ve Palmiye Adası Turu düzenliyoruz. Teknemiz, Dubai Marina Yacht Club'ın batı tarafında yer almaktadır. Dubai Marina Yatch Club’ten ayrıldıktan sonra, bir yanda Dubai Marina ve diğer yanda Jumeirah Beach rezidanslarının bulunduğu Dubai Marina kanalında yol alacağız. Buradaki bölgenin tüm ilgi çekici yerlerinin ve simgesel yapıların manzarasının tadına varacaksınız. Bu sizleri hayran bırakacak bir deneyim olacak. Sonra Palmiye adasına gireceğiz ve bir yanda Palmiye Adaları’nın binalarını ve villarını, aynı zamanda Atlantis Hotel'i ve diğer tarafta sahil evlerini görme şansınız olacak. Burj Al Arab Hotel de bu yolculuk boyunca görülebilecek. Burj Al Arab otel gezisi bazı özel turlarda ve kurumsal etkinliklerde de mevcuttur.
Dahil hizmetler
Otelden alınış ve otele bırakılış
Uluslararası açık büfe
Meşrubat / çay ve kahve
Canlı gösteriler
Oryantal

Alınış ve bırakılış
Pick up –18:30 – 18:45 arası
Drop off – 22:30 – 22:45 arası

Süre: 2 saatType Seat in coach basis Dubai Burj Khalifa Turu
Level 124 & 125 Dubai’nin ikonik Burj Khalifa gökdelenine çıkarken dünyanın en hızlı asansörüne bineceksiniz ve bulutlara yükseleceksiniz. Dünyanın en yüksek binası olma unvanını da elinde bulunduran bu gökdelenin 125. katına çıkmak, yapılacaklar listesinde ilk sıradadır. Seyir balkonundan kilometrelerce uzanan unutulmaz bir manzara görecek – yüreğinizi hoplatacak anlar yaşayacaksınız. Dubai'nin merkezinde muhteşem bir şekilde yükselen 2,723 ft. yüksekliğindeki Burj Khalifa'nın yapısı, nefes kesici emirliği ve çevresini 360 derece kuşbakışı manzaradan izlemenin tadını çıkarın. Gündüz veya gece, mükemmel bir deneyim. Bu Orta Doğu ikonunun terasında teleskopla şehir manzarasının tadını çıkarırken emirliklerin tarihi, mimari ve teknoloji gelişmeleri hakkındaki her şeyi öğreneceksiniz. Neden 125. katın girişinde çekilmiş hatıra fotoğrafı almıyorsunuz? Bu unutulmaz deneyimi en yakınlarınızla ve en sevdiklerinizle paylaşın. Panoramik manzaradan dünyanın en yüksek binası olan Burj Khalifhanın gözlem katlarında Dubai fıskiye gösterisini senkronize müzik eşliğinde izleyebilirsiniz. Dünyanın en büyük büyüleyici dans eden fıskiyesini ve Burj Khalifa gölünü seyredin. Bu muhteşem gösteriyi iyi bir noktadan görmek isterseniz, İstediğiniz fıskiye gösterisinden yaklaşık 30 dakika önce rezervasyon yaptırmanız tavsiye edilir.

Dahil hizmetler
- Giriş biletleri
- teleskop
- WIFI

Level 124, 125 and 148
Kalabalıktan uzaklaşın ve Burj Khalifa’nın 124., 125. ve 148. katın üstündeyken dünyanın en yüksek gözlem terasının açık terasına erişerek kendinizi şımartın. 555 metre uzunluğundaki SKY Lounge'dan başlayarak, kişisel olarak size eşlik edilen özel bir asansörle Burç Halife'nin terasına çıktığınızda dünyanın tepesinde hissedin. 125. kata giderken özel olarak tasarlanmış projeksiyonlarla şehirdeki simgesel yapıların üzerinden uçuşu hayretle izleyin. Yerden 456 metre yükseklikteki (ve “Üstte” gözlemevi seviyesinin üstünde bir seviye) 125. kat, Dubai'nin çarpıcı 360 derece manzarasını sunan geniş bir güverteye sahiptir. “Dubai - Bir Şahinin Bakışı” uygulamasıyla eşsiz bir bakış açısıyla şehri keşfedin. Konuk elçiler, Burj Khalifa ve şehir silüeti hakkında eğlenceli bilgiler verebilecekler.
Son olarak, zaferi taçlandıran özel bir asansör: Dünyanın en yüksek açık gözlem bölgesine erişim. Lüks salonlarda güneşlenmek gibi nefes kesen manzaraların tadını çıkarın ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin farklı yönlerini etkileşimli istasyonlar aracılığıyla keşfedin. Dünyanın en yüksek binasından Dubai fıskiyesi gösterisini, Burç Khalifa gözlem güvertelerinde duyulabilecek senkronize müzikle izleyin. Dünyanın en büyük dans eden fıskiyesine panoramik bakış açınızdan, Burj Khalifa gölüne hayran kalın. Zemin seviyesine usulca inerken, özel istasyonlar aracılığıyla sizi Burj Khalifa inşaatının sahne arkasına götüren görüntüleri izleyin. İç mekanlardan çevre düzenlemesine kadar binanın her yönünün perde arkasındaki insanlardan mimarlık ve daha fazlası hakkında bilgiler alacaksınız.

Dahil Hizmetler
- Giriş ücretleri
- Interaktif istasyonlar
- Dünyanın en yüksek gözlem zeminine erişim
- Tarihler ve Arap kahve
- Wi-Fi
- Konuk elçisi ile tanıtım turu
- 148, 124 ve 125. Katları ziyaret

Gitmeden önce bilmeniz gerekenler
- Yüksek talep nedeniyle seçtiğiniz zaman aralığında müsaitlik olmayabilir. bu olursa orijinal seçiminizden yarım saat önce veya sonra yeni bir zaman dilimi tahsis edilecektir.
- Gözlem katları sergilerinde bir çizgi olabilir
- Lütfen fotoğraflı kimlik getir
- 3 yaşın altındaki çocuklar ücretsiz konaklayabilir.
- İngilizce, Arapça, Fransızca, İspanyolca, Mandarin dili, Japonca, Rusça ve Almanca konuşan rehber. Rehber almak için depozito ve bir fotoğraf gerekmektedir
- 8-12 yaş arası konuklar özel çocuk sesli tur seçeneğine sahiptir.Dubai Fıskiye Programı
Cuma günleri harici: 13:00 & 13:30
Cuma günü: 13:30 & 14:00
* Zamanlamalar değişebilir
Akşam Gösterileri:
Günlük: 18:00 – 23:00 arası
Fıskiye gösterisini görmek istiyorsanız iyi bir yerde izlemek için 30 dakika önceden bildirmelisinizDubai Ferrari Wolds Turu
Abu Dhabi’nin hemen çıkışında yer alan Yas Adasındaki meşhur otomobil markası Ferrari’ye adanmış dünyanın en büyük tema parkında harika vakit geçireceksiniz. Ferrari World her yaş için uygun 20 heyecan verici sürüş sunuyor ve bir dizi sergiler ve deneyimler sunuyor. Adrenalini hissetmek için 2 saniyede 0-62mph hıza ulaşan Formula Rossa'ya gidiyoruz. Bir Formula 1 yarış sürücüsünün hissettiği yerçekimi karşı koyma basıncını, 200 metreden fazla havaya fırlatırken yaşayın. Küçükler, Junior Grand Prix sürücü okulunda küçük ölçekli bir yarış arabasının direksiyonuna oturmaya bayılacaklar. Geldiğiniz andan itibaren Ferrari dünyasına dalmak için tasarlandı, Ferrari World, yarış arabası şeklindeki çatısında dünyanın en büyük Ferrari logosuna sahiptir. Pizza ve makarna servis eden İtalyan temalı restoranlar bulunmaktadır. Galleria Ferrari'deki klasik yol ve yarış arabalarını görün, ünlü sürücüler hakkında bilgi edinin, tasarımcılar ve daha fazlasına şahit olun. kişisel alışveriş asistanı ile Ferrari Store'dan veya Ferrari Past and Present mağazasından kendi minyatür Ferrari'nizle ve kırmızı eldivenle çıkın.
Günlük Çalışma Saatleri:
11:00 - 20:00 arası
* Zamanlamalar değişebilir

Copyrights © 2018 Aşk Rotaları. Tüm Hakları Saklıdır.