SAİNT LUCİA BALAYI PAKETİ

ESNEK TUR AVANTAJIYLA

Kendi turunuzu kendiniz tasarlayın

Esnek tur avantajıyla 365 gün boyunca kesin hareketli konaklayacağınız otelden, tercih ettiğiniz hava yoluna, transfer, rehberlik hizmetleri, gideceğiniz destinasyondaki günübirlik turları dahil ederek hayalinizdeki aşk rotanızı tasarlayabilirsiniz.

AŞK ROTANIZI OLUŞTURMAYA ÇOK AZ KALDI

Kalmak İstediğiniz Oteli Seçin

Karayipler Saint Lucia için Türk vatandaşlarına vize uygulaması varmıdır?
-Umuma mahsus pasaport hamilleri 6 haftaya kadar vizeden muaftır. Vizesiz gidilebilecek balayı destinasyonlarından biridir.


Saint Lucia’ya Ne Zaman Gidilir?
St. Lucia, tropik bir iklime sahip. Kuru mevsimi Aralık ayında başlıyor ve Mayıs ayında sona eriyor, yağış mevsimi ise Haziran ayından Kasım ayına kadar devam ediyor. Yıl boyu ortalama sıcaklığın 27 derece civarında olduğunu söyleyebiliriz.


Saint Lucia’da Nereye Gidilir?
Immaculate Conception Church, Eudovic’s Art Studio, Central Library, Rodney Bay, Morne Fortune, Inniskilling Fusiliers Monument, Derek Walcott Square, Colombus Square, Malabar Beach, La Toc Battery Fort, Castreies Waterworks Forest Reserve, Maria Islands Nature Reserve,


St Lucia’da Ne Yapılır eğlence ve gece hayatı ?
Çoğu ada ülkesi gibi Saint Lucia da eğlenceli bir ülke. Bunda turizm cenneti olmasının etkisi olduğu gibi, etrafı suyla çevrili bir kara parçası eğlenceye sarılmış gibi geliyor bazen. Ülkede gece eğlencesi de gündüz eğlencesi de doya doya keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak. Başkent Castries’de Rehab Bar Rodney Bay Saint Lucia ve Rum Theraphy Bar & Treatment Center sizi ada partilerine doyurabilecek, sevilen mekanlar. Gündüz, hem keşfederken hem eğlenebileceğiniz aktiviteler arasında ise dalış, tırmanma, yelken, scuba diving ve orman safarisi yer alıyor. Bu aktiviteleri yapmadan dönmemenizi öneririz. Saint Lucia’da bunların tadı gerçekten bir başka.


St Lucia’dan Ne Alınır?
Castries’tan eliniz boş dönmeyeceğinize emin olabilirsiniz. Ülkenin en önemli limanı bu kentte bulunuyor ve bu durum yerlilerin hediyelik eşya üretip satmasında önemli bir rol üstlenmiş. La Place Carenage’da el yapımı süs eşyaları ve sanata dair hediyelikler bulmanız mümkün. Eğer bir alışveriş merkezine ihtiyacınız varsa JQ Rodney Bay Mall ihtiyacınızı karşılayacaktır.


St Lucia’da Ne Yenir?
Ülke mutfağı, diğer Karayip ada ülkeleriyle benzerlik gösteriyor. Deniz ürünleri ve tropikal meyvelerin yanı sıra taze sebzelerle hazırlanmış güveçler de leziz doğrusu. İklim sıcak olduğundan çok ağır yemekler yok. Etler genellikle ızgara usulü pişiriliyor. Saint Lucia’nın asıl önemli ve mutlaka denenmesi gereken şeyi içkileri. Rum punch, admiral rodney, bounty rum, chairman’s reserve ve crystal lime mutlaka denemeniz gereken içecekler. Castries’de ada mutfağını en leziz şekilde deneyimleyebileceğiniz restoranlar ise Brown Sugar Restaurant & Bar, The Pink Plantation House ve La Monique. Yerel tatları sunan bu leziz restoranlar dışında dünya mutfağından da örnekler bulabileceğiniz restoranlarla da başkent Castries’de karşılaşabilirsiniz. 

Copyrights © 2018 Aşk Rotaları. Tüm Hakları Saklıdır.